Výpověď již na stole

Včerejší datum bude významné pro spustu zaměstranců na Jesenicku. Bohužel v tom horším světle. Nadešla dlouho očekávaná chvíle a na stole se objevila výpověď. Bývalou firmu Touax v odpoledních hodinách navštívil jednatel firmy Algeco Dr. Róbert Bordás, MBA a dovezl s sebou výpovědi pro zaměstnance. Dělníci chodili po skupinách podepisovat tuto výpověď. Dle prvotních dojmů se vše odehrává férově dle předchozího oznámení. Po uplynutí jednoho měsíce od oznámení o ukončení provozu se mohou začít rozdávat hromadné výpovědi. Dle smluv se jedná o ukončení smouvy ze strany zaměstnavatele dle  § 52 písm b zákona č.262/2006 Sb.  Ve smlouvě figuruje i odstavec o zákonném odstupném dle platného zákona. Mnoho zaměstnaců je ve firmě déle jak 10 let. Ve firmě je i několik jedinců, kteří mají přes 50 let a ve firmě dělají od školy. Těmto lidem se bude těžko loučit se zažitým zvykem.

Jednatel firmy Algeco nabídl, že v průběhu výpovědní lhůty bude pořádat pro zájemce semináře například „jak vytvořit životopis“.

Všem zaměstnancům přejeme úspěšné hledání práce.

One thought on “Výpověď již na stole

  1. Je škoda těchto lidí. I přes nabídku práce firmou Warex zůstala většina zaměstnanců v Touaxu a jak dopadli ??!! Většina dokáže pracovat i bez výkresu jak jsou šikovní a sehraní. Škoda ,že nepřešla většina do Warexu dříve!!! To by už Touax nedokázal dodržet terminy zakázek. Díky dělníkům kteří neodešli se terminy splnily. pak přišel prosinec a dostali zaměstnanci dárek . Taky to mohlo Algeco nechat na první týden v lednu aby měli zaměstnanci aspoň klidnější vánoční svátky. Už tento první krok naznačoval,že o zaměstnance jim moc nejde. Je v tom velká politika na kterou doplatí obyčejní lidé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *